Günübirlik Sivrihisar Gezisi

Değerli arkadaşlar;

Sonbaharın güzel günlerinden yararlanarak, 7 Ekim 2018 pazar günü Sivrihisar gezisi düzenliyoruz.

Gezide, Mülkiyeliler Birliği'nin önünde devletin özenle koruduğu (!) İnsan Hakları heykelinin yapımcısı Sayın Metin Yurdanur bizlere rehberlik edecek. 

Saat 08.45'de Ankaray Bahçelievler durağından başlayacak (saat 09.00'da Tepe Prime Time ve ardından uygun yerlerden diğer arkadaşları alarak yola çıkacağımız) gezide, Duatepe'de Metin Yurdanur'un eseri anıtı, ardından Midas'ın mezarını, Ballıhisar'da Pessinous antik kentini göreceğiz.

Ballıhisar'da isteğe bağlı olarak balık ya da ızgara et yedikten sonra Sivrihisar'da Metin Yurdanur açık hava heykel müzesini, 1275'ten kalma Ulu Cami'yi, 1328 tarihli Alemşahlı Türbesini, Surp Yerrortutyun Kilisesi’ni gezeceğiz, alışveriş olanağımız olacak. Akşam saatlerinde Ankara'ya döneceğiz.

Geziye katılımlarını bildirecek arkadaşlara göre belirleyeceğimiz araç bedeli katılımcılar arasında bölüştürülecek, öğle yemeği bedeli mahallinde ödenecek, araçta geleneksel simit ikramı yapılacaktır. Gezide sonbaharın güzelliğini çakır keyif izlemek isteyen arkadaşların  şişelerini  beraberlerinde getirmelerinde bir mahsur yoktur.

Katılım talebinde bulunanların 5 Eylül Perşembe akşamına kadar bana bildirmeleri ve bu bildirim sırasında öğle yemeğinde alabalık/et tercihlerini haber vermeleri yeterli olacaktır.

Son Not: Gezi, Tülin Başkanımızın uygun görüşü ve Aydın Başkanımızın eşgüdümü sayesinde düzenlenmektedir.  • 2,345
    Gerçekleşen Projeler
  • 65
    Küresel Operasyon
  • 346
    Stratejik İş Birliği