BİLAY’ın Deprem Bölgesine Yardımı

6 Şubat 2023 günü sabaha karşı saat 04:17’de Kahramanmaraş merkezli büyük deprem ve hemen ardından dokuz saat sonra gelen ikinci deprem ile bölge büyük bir felaket yaşamıştır. Felaket, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziaantep, Malatya, Adana, Kilis, Diyarbakır, Osmaniye, Elazığ ve Şanlıurfa illerimizi yoğun olrak etkilemiştir. Resmi rakamlara göre ellibinden fazla insanımız hayatını kaybetmiş, yüzbinlercesi yaralanmış bir uzvunu kaybetmiş, psikolojik travma yaşamıştır.

Binlerce apartmanlar, okullar, resmi binalar, hastaneler, oteller, apartmanlar, fabrikalar, altyapı gibi binlerce bina yıkılmıştır. Özellikle Hatay ve Kahramanmaraş savaş veya felaket filmlerinde canlandırılan üzerine nükleer bomba atılmış şehirlere dönmüş, felaketin gerçekte nasıl olabileceği yaşanmıştır.

Dünya çapında pek çok kuruluş yardıma koşmuş, insanlığın felaket anında dayanışmasının iyi bir örneğini sergilemiştir. Depremin duyulmasının hemen ardından da ülke çapında yardım kampanyaları açılmaya başlamış, insanlar felaketzedelere hiç aayrım gözetmeden yardım etmeye koşmuştur.

Vakfımız da üstüne düşeni yerine getirmek için gücünü ve ilişkilerini seferber etmiş, yardım kampanyasıyla da deprem bölgesindeki insanlarımızın yaşam koşullarını biraz olsun iyileştirilmesine katkı yapabilmek için 2 adet Yaşam Ünitesi (Konteyner) Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanlığı tarafından deprem bölgesine götürülmüştür.

Deprem bölgesinde alt yapının tamamiyle harap olması yüzünden oluşabilecek salgınlardan insanlarımızın korunmasına katkıda bulunabilmek içinde yine ABB aracılığıyla 12 adet portatif tuvalet bölgeye yetiştirilmiştir.

Artan paramızla da kadınlarımızın ve çocuklarımızın hijenlerine katkı yapmak üzere kolilerle farklı ebatlarda “kadın pedi ve çocuk bezi tedarik edilmiş” ve ABB eliyle Kahramanmaraş bölgesine götürülmüştür.

Ve nihayet depremden zarar görmüş, Dekanlığımızın (Siyasal Bilgiler Fakültesi) uygun gördüğü iki öğrencimize de hayatlarını idame ettirebilmeleri için burs desteği sağlanmıştır.

  • 2,345
    Gerçekleşen Projeler
  • 65
    Küresel Operasyon
  • 346
    Stratejik İş Birliği